דף הבית קליפים צור קשר מפת האתר נגן השירים

Slider

האומן יוסי מתתיהו בליין קופת צדקה

0
האמן יוסי מתתיהו נותן פרשנות עיצובית לקופות הצדקה ומחבר בין חוכמת רמב"ם לחדשנות אומנותית

בהשראת אמירתו של הרמב"ם, האמן יוסי מתתיהו יצר שמונה קופות צדקה. מצוות הצדקה מסמלת פשטות וענווה ומהווה תשתית לאורח חיים יהודי. תכונות אלו עמדו לנגד עיניו של מתתיהו כשבחר לגשת לעיצוב קופות צדקה, מתוך כך, בחר לעצב את הקופות, בצורות גאומטריות בסיסיות, פשוטות ונקיות בשילוב עם מוטיב היד המושטת לצדקה.

השימוש בצבעים עליזים, מתן דגש לתנועתיות ולאינטראקציה בין אדם לאובייקט, מדגישים את חשיבות מתן הצדקה מתוך שימחה ובחירה. הפריטים מעוצבים כפסלים, כאשר כל פריט מקבל מימד נוסף של עומק מאחר ומכל זוית וצד מתגלה מראה אחר.

כל קופת צדקה יכולה לעמוד באופן עצמאי אך היא גם חלק מסט של שמונה. כמו במרבית עיצוביו של מתתיהו, היוצר משלב בין כתב רש'י עם עיצוב מודרני וחדשני. חיבור זה בין הישן לחדש, מדגיש את ההמשכיות של החשיבה היהודית לגבי הצדקה וחשיבות העזרה ההדדית בקהילה. חשיבה זו מובאת באמרה העתיקה "על שלושה דברים העולם עומד: על התורה ועל העבודה ועל גמילות חסדים".

אודות יוסי מתתיהו

יוסי מתתיהו (40) הוא אמן יודאיקה עכשווית. מתתיהו, יליד ירושלים, הוא בוגר בצלאל (1999) במגמת צורפות ועיצוב. מסיום לימודיו עוסק מתתיהו בתחום עיצוב מוצרי יודאיקה עכשווית מתוך מטרה להפוך את סממני היהדות לנגישים, חדשניים ומודרניים. לאחרונה נבחר יוסי לעצב את אות נשיא המדינה, כמו כן נבחר פריט מעיצוביו לשכון באופן קבע במוזאון ישראל, כחלק מתערוכת היודאיקה הקבועה במקום.
0

אין תגובות

הוסף רשומת תגובה

none
made with by DOS MUSIC