$type=slider$snippet=hide$cate=0

אומנים ומפיקים מדברים על, והפעם הקלידן: 'דוד ביתן'!

דוד ישראל - 'דוס מיוזיק'.  את השם:  דוד ביתן  כולכם הספקתם להכיר, או בשמו השני: מלך הקלידנים,  דוד ביתן , אדם משכמו ומעלה, בעל ...

דוד ישראל - 'דוס מיוזיק'. 

את השם: דוד ביתן כולכם הספקתם להכיר, או בשמו השני: מלך הקלידנים, דוד ביתן, אדם משכמו ומעלה, בעל לב זהב, ולא רק זה, בעל אצבעות זהב ב"ה.
הופיע עם כל אומן שאתם מכירים  בכל הזאנר'ים, וכעת מופיע בעיקר עם איציק אשל, אבישי אשל, ושמעון טובול.
אם חשבתם שכעת נאמר לכם: דוד ביתן נולד בעיר מקנס שבמרוקו.. אז טעיתם, דוד דר בעיר 'אלעד'.
אומנם הספקתי לראות עשרות נגנים, תזמורות, אבל אף אחד לא מגיע לקצה אפו של דוד בלע"ר. דוד נחשב למבוקש ביותר בנגנים בתחום המוזיקה, וכמעט ואין יום שהוא משוחרר מהעבודה.
מלבד זאת, דוד הוא אחד האנשים הענווים ביותר שהכרתי, בן אדם שלא מחשיב מעצמו כלום! 


כתב אתר 'דוס מיוזיק' דוד ישראל מגיש לפניכם ראיון מקיף עם אומנים, מפיקים, נגנים, שדרנים, אנשי תקשורת, ואף עם אנשים רגילים הנוטלים חלק בפרוייקטים שונים במוזיקה היהודית. הראיונות הינם לקריאה, אך בעוד מספר ימים יפורסמו באתר ראיונות להאזנה עם דוד חכם, גד אלבז, איציק אורלב, יניב בן משיח, מנחם טוקר, חיים ישראל, אביעד גיל, יוסף חיים שוואקי, אבישי אשל, אביאל יאיר נחום, ישראל כהן, משה חבושה.

את הפרוייקט הענק המדובר פתחנו עם שמואל יונה, שמואל מופקד על עשרות פרוייקטים בעולם המוזיקה היהודית ועל להיטים רבים, נחשב כאחד מהמעבדים הטובים ביותר, ואף החל את דרכו בתור אומן לא מזמן. דוד מוסיקאי מחונן קלידן בחסד, הדברים שיוצאים תחת ידיו נהדרים ומקצועיים אמר שמואל ל'דוס מיוזיק'.

השני הנוטל חלק בפרוייקט זה הינו יקיר ונה - זמר צעיר ומוכשר, כשביקשנו מיקיר לומר כמה מילים על דוד, קיבלנו שק של פרגונים שלא כל אחד זוכה!
דוד קלידן תותח על, עבדתי איתו כמה פעמים.. אחד הקלידנים הטובים שיש לנו היום, מעבד תותח, וסטלן לא קטן! אמר יקיר ל'דוס מיוזיק'.

לאחריו דווקא זמר חסידי - בריו חקשור, זמר צעיר ומוכשר, כשמאחוריו: הלהיט 'ברשות' של יעקב שוואקי, לצד אלבום הבכורה 'שיר ושבחה'.
בריו שעדיין לא זכה כלשונו להכיר את דוד מקרוב, אמר לנו מסכת של צפיות, לצד תשבחות! אני אישית עדיין לא זכיתי להכירו אישית מקרוב, אבל שמעתי עליו רבות..וכבר לפני למעלה מעשור הוא היה אמור לנגן בבר מצווה שלי ובסוף התגלגל הגלגל והוא לא הגיע, אבל קבלתי פיצוי הולם כשהוא ניגן לי כמה שירים למזכרת שהספקתי לתעד בקול של ילד שהיה לי בזמנו.אגב את השיר "ברשות מורי ורבותי" הייתי אמור לחשוף בבר מצווה המדוברת אבל הנגנים בתזמורת שכחו להזכיר לי למרות שעשינו חזרות. ככה שאם דוד ביתן המוכשר היה יש סיכוי שהוא היה מזכיר לי ובכך לא הייתי מברך את עצמי שבעקבות זה ששכחתי לשיר בבר מצווה הקב''ה יפצה את עצמי ובסוף זה קרה כשיעקב שוואקי לקח את השיר.
 

בשנה האחרונה זכור לי שהיה לי איזה הזמנה לאירוע בחו''ל ורציתי את דוד בגלל שהוא מומחה בנגינה מזרחית שמתאימה לאותו אירוע שהוזמנתי אבל דוד היה תפוס. בכל אופן מאוד ניהנתי מהעיבודים שלו ואני מאמין שעוד אפגש איתו על הבמות ברחבי העולם. אמר בריו ל'דוס מיוזיק'.
אחריהם, עוד זמר צעיר ומוכשר (ואנחנו לא הלכנו רק לצעירים:), שמואל הררי, הזמר שלאחרונה הוציא סינגל אותו עיבד דוד אמר ל'דוס מיוזיק': בן אדם מוכשר וצנוע, כיף לעבוד איתו!
גם לאבי בן ישראל שהוא לא רק זמר, אלה גם הוציא את 'חגי ישראל' לילדים היה מה לומר על דוד, איך לא?!
אחלה בן אדם, קלידן מספר אחת! אמר אבי ל'דוס מיוזיק'.
והרשימה לא הסתיימה! אריאל יהודאי זמר צעיר ומוכשר אמר ל'דוס מיוזיק': דוד ביתן נחשב למעבד מהשורה הראשונה במוזיקה הדתית הים תיכונית,בהחלט אדם יקר ומוכשר.דוד זה תזמורת בפני עצמה ידיו ידי זהב,הוא משלב בנגינה שלו מעל 10 כלים וזריזות אצבעותיו אינה ניתנת להבנה,ההיכרות שלי עם דוד הייתה בגיל 12.5 שעליתי לראשונה על במה באולמי רנסאנס-עם הדרבוקה עם ידידי הטוב הזמר מידד טסה,מאז ועד היום אנו עובדים יחד במקצוע ואני מוכרח להעיד גם על אופיו הטוב,נתינתו ועזרתו לזולת.

גם לקלידן והזמר הידוע עמירן דביר היה מה לומר על דוד: נהנה לשמוע את עיבודיו, בחור כשרוני אמר עמירן ל'דוס מיוזיק'.

אומן נוסף, צעיר ומוכשר דורון ברדא אמר ל'דוס מיוזיק' על ביתן: מוזיקאי ענק מעבד אלוף ואחלה אישיות, אני מאד אוהב אותו.

אומן נוסף שהוא לא רק אומן מוכשר אלה גם מבקר מוזיקה, ומראיין אנשי מוזיקה ידוע נדב גלעד אמר ל'דוס מיוזיק': כמראיין אנשי תרבות ומוזיקה ב-YNET ומבקר מוזיקה לא נפגשתי אף פעם עם דוד ביתן, וזה מה שמוזר, כי את שמו לא פסקו אוזני משמוע. מנטין, חבר טוב שלי, קלידן מאיתו אני עובד על החומרים המוזיקלים האישיים שלי, מדבר על ביתן כאילו היה מורהו הרוחני, ומנטין זה שם של בנאדם שהוא לא פראייר, תאמינו לי. ההערכה רבה שרוחש מנטין, מספיקה לי בשביל לדעת שיש לציבור חובבי הזמר הים תיכוני מישהו שיודע לעשות את העבודה. מספיק שהוא עם הקלידים ויש לכם תזמורת שלמה.

גם לזמר ישי מעודה היה מה לומר על דוד: דוד ביתן נגן ומעבד מאוד מוכשר שהיום זה כבר נהפך לשגרה - כל עיבוד שני זה שלו, שיהיה לו בהצלחה!

אומן נוסף אך הפעם בזאנ'ר החסידי זמר החתונות אבי אילסון אמר ל'דוס מיוזיק': מדובר בבחור מוכשר ברמות, שכל עיבוד שיוצא מתחת ידיו יוצא עם צבע מיוחד! כיף לשמוע לחידושים בעיבודיו. להעביר איתו אירוע זה חוויה!

גם לאביחי פז גרינוולד אומן השר בזאנ'ר הישראלי היה מה לומר על דוד: מעבד מצויין, בחור מוכשר, אהבתי מאד את העיבוד שעשה לשיר 'שובו אלי' של מידד טסה.

אחיעד חודפי, זמר צעיר ומוכשר מהזאנ'ר המזרחי אמר 'לדוס מיוזיק': אומנם לא יצא לי לעבוד איתו הרבה אבל במעט שהספקתי לשמוע מדובר בבחור כישרוני להפליא. פרצוף תמים עם יצירות מקצועיות שאין שני להם..תמיד כשאתה הולך להופיע בתור זמר אורח אתה חושש מי יהיה הקלידן. ואז כשאתה נכנס לאולם ורואה שמדובר בדוד אתה רגוע וישר הולך לחפש מלצר שיביא לך מנה לפני כולם כי אתה צריך לעלות לבמה.

גם אליה והב זוכה תכנית 'שירה חדשה' ברדיו קול ברמה ואומן מוכשר אמר ל'דוס מיוזיק' שבחים רבים על דוד: דוד הוא אחד התותחים שהכרתי איי פעם בחיים שלי! פשוט כיף ותענוג לנגן איתו בהופעות, אני מאחל לו שימשיך תמיד לנגן ולעשות שמח לאנשים. אני מאחל לו בהצלחה רבה!

זמר נוסף הנוטל חלק בפרוייקט אמיר אליהו זמר מוכשר שמאחוריו כבר מספר אלבומים: אני חושב שאני הזמר הראשון בזאנ'ר שלנו שהתחיל לעבוד עם ביתן, אוסטז גדול, נגן עם שליטה קריזמתי וכיף לעבוד איתו, ממש נגן ברמות מטורפות עם ידע עצום למוסיקה הערבית והפנאן.

הזמר משיח אביבי אמר ל'דוס מיוזיק': דוד איש משכמו ומעלה, התקדם בנגינה מעל למצופה. הפתיע רבים וטובים, הכי חשוב אדם חייכן חיובי ואמיתי!

גם לזמר אליקם בוטה היה מה לומר על דוד: מעבד מרגש ונוגע, אהבתי מאד את העיבוד שהוא עשה לשיר 'אוי נא לנו' של מידד טסה.

המוזיקאי סיני אביאל אמר ל'דוס מיוזיק': נהנה לשמוע את העיבודים שהוא עושה, אחד מהמעבדים הגדולים שיש!

אומן נוסף בזאנ'ר המזרחי אלעד צפירה אמר ל'דוס מיוזיק': דוד היקר קיבל מתנה נפלאה מאת ה׳, שהוא זוכה לשמח את עם ישראל בניגונים מיוחדים, מקצוען אמיתי, נהנתי לשמוע אותו בהופעה, וב״ה יזכה להמשיך לשמוח ולשמח את לבבות עם ישראל!

גם לזמר המזרחי-חסידי נתנאל ישראל היה מה לומר על דוד: תמיד ראיתי את הכישרון שיש בוא ואני מאוד שמח בהצלחה שלו בשנים האחרונות.. אישיות מדהימה מחייך ומפרגן לכולם ומה שנותר לי לאחל. שתהיה הרבה הצלחה ועוד המון שנים של עשייה בתחום בע״ה.

אחד מעמודי התווך של המוזיקה המזרחית, הזמר והבדחן שאול חיון אמר ל'דוס מיוזיק': אומן צעיר בעל ידע וכשרון מולד. בעל הצבעות הזהב. ראש פתוח למגוון ענק של סגננות. מתאים עצמו לתקופה ולז׳אנרים המוצעים. אח וחבר.

יוני סירי זמר צעיר ומוכשר אמר ל'דוס מיוזיק': דוד מוסיקאי בכל רמ"ח אבריו מעבד מצויין שחתום על הרבה להיטים איש מדהים ומוכשר נעים הליכות.

אומן נוסף שהוא לא רק אומן גם שדרן ברדיו 'קול חי' , אך החלטנו להכניסו ברשימת האומנים אלעד כהן אמר ל'דוס מיוזיק': אני גאה להיות הזמר הראשון שהתחיל עם דוד את קריירת החתונות הישיבתיות..אמרתי לו כמה פעמים בדרך הלצה שיש בעיה לעבוד אתו מפני שאנשים מהופנטים אליו ולאורגן במקום לרקוד..אין ולא היה קלידן שמנגן את כל הסגנונות ברמה עוצמתית שכזאת..במילה אחת.."מלך".

גם לאלירן דרעי זמר צעיר ומוכשר היה מה לומר על דוד: אפשר לומר על דוד ביתן היקר שהוא קלידן מספר 1, ואין דברים כאלה! הואפשוט ענק! דוד זה קלידן של אחד בדור, מעבד ענק, עד כאן לגבי המוזיקה.. ולגבי האישיות המופלאה בן אדם נשמה טובה מחייך ומפרגן לכל אחד, פשוט ענק.

זמר החתונות, אומן בסגנון החסידי רולי דיקמן אמר ל'דוס מיוזיק': דוד איש יקר מפנינים אם הרבה שמחה ופירגון..ממש איש זהב ששווה זהב עם הרבה ענווה!

המעבד והמנצח של תזמורת "שלהבת" גלעד פוטולסקי אמר ל'דוס מיוזיק': דוד הוא בחור מקסים. צדיק. לב זהב. מעבר לזה הוא חתיך שאין דברים כאלה. דוד בחור כשרוני תלמיד חכם וירא שמים. ראש וראשון לכל דבר שבקדושה.בעל מסירות יוצאת דופן ובעל חסד עצום.

אומן נוסף לשעבר, שהיום הוא לא אחר מאשר מנהל האגף לתרבות תורנית בעיר בת ים אילן כהן צדק אמר ל'דוס מיוזיק': את דוד אני מכיר כבר בגיל שלוש עשרה כשזכיתי לשיר בבר מצווה שלו עם התזמורת 'שערי שמחה', וכבר אז ידעתי שייצא ממנו משהו.. אוהבים אותך דוד!

בגזרת היחצני"ם,
איש יחסי הציבור תומר כהן אמר ל'דוס מיוזיק': דוד ביתן נחשב בעיני ובעיני כל אנשי תעשיית המוסיקה כאחת התגליות של תעשיית המוסיקה בכלל והמוסיקה הים-תיכונית בפרט. הבחור כישרון ענק, יצירתי. מביא רעננות וחדשנות. מפתיע בכל פעם מחדש. חתום על לא מעט מלהיטי הענק של השנים האחרונות. אני בטוח שבעוד כמה שנים נראה אותו רחוק מאוד. אני מאחל לדוד היקר  את כל ההצלחה שבעולם. תמשיך לייצר לנו מוסיקה טובה ואיכותית!

ולא רק האומנים והיחצני"ם, גם הנגנים מעריכים את דוד!
המתופף עידו שושן המופיע עם דוד כמעט בכל האירועים אמר ל'דוס מיוזיק': אני יכול לומר שעבדתי עם הרבה קלידנים אבל דוד זה משהו חריג ברמות יוצאות דופן אם זה בשליטה בסגנונות מגוונים ובכל סיגנון להביא את הטופ של הטופ ואם זה בשלמות הנגינה והסאונדים הכי משובחים (בבנייתו כמובן) שכל קלידן בארץ היה מאוד רוצה להגיע אליהם אני תמיד אומר שמדוד ״נוזל״ כישרון... אני כמתופף מאוד נהנה לנגן איתו וגם כאדם מדובר מיוחד במינו ברגישות שלו ובצחוק שלו ובקיצור: אי אפשר שלא לאהוב את דוד ביתן!!!
המעבד הידוע אלי אסרף אמר ל'דוס מיוזיק': מעבר לכישרון המוזיקלי הידוע, אישיות מדהימה! עשר אצבעות שהן מתנה בלעדית לתעשיית המוזיקה יום ליום יביע אומר שיזכה להמשיך לשמוח ולשמח בעז"ה. 
גם לכנר מיקי בן עטר היה מה לומר על דוד: מעבד דגול משכמו ומעלה, אצבעות מהירות של הקלידן אולי היחיד בז׳אנר שפיצח את הסוד של שילוב טכניקה ורגש מיוחד במינוץ עם זאת הוא גם יוצר סאונדים מעניינים ברמה מאד גבוהה אשר הפכו לשם דבר בקרב קהילת הקלידנים מכל המגזרים במדינת ישראל כיום בתוכניות הטלוויזיה כגון כוכב נולד , דה וויס משתמשים בצלילים שהבחור המוכשר הזה המציא ומעבר לכל העיבודים באולפן וכו׳.. מדובר באיש שיחה אדם שכיף להיות בחברתו ונעים הליכות.
גם למעבד החסידי הידוע מוישי רוט היה מה לומר על דוד: אומנם אינני מכירו אישית, אך בצד הטכני, ממה שראיתי ושמעתי באירועים, יוטיוב וכו' - מדובר בבחור כ"כ מוכשר, מסוג הקלידנים שהופכים את האורגן מגוש מתכת קשיח, לבצק רך שאפשר לפסל ממנו כל מנגינה. ובצד המהותי ("הטעם שלו") לדעתי הוא יצר ז'אנר של הבאת חומר אותנטי מכל סגנונות המזרח התיכון, ז'אנר שעליו הוא חתום, ורבים כיום הולכים בעקבותיו אמר מוישי ל'דוס מיוזיק'.
עוד מעבד ונגן מוכשר דור אסרף הסקסופוניסט הידוע מצטרף לרשימת המפרנגים: נתחיל בזה שהוא אחד המוזיקאים הטובים שהכרתי.. הוא נגן מדהים, מעבד גדול עם נשמה גדולה.. למדתי מדוד המון על המוזיקה הערבית, יש לו ידע ענק בכל מה שקשור לסאונדים וכמובן המוזיקה הערבית והים תיכונית העכשווית. מבחינתי דוד ביתן אחד הנגנים המובילים היום.
מתופף נוסף ארי וולף אמר ל'דוס מיוזיק': דוד בחור מוכשר, ראיתי הוא כמה פעמים באירועים ומאד נהנתי.
כשביקשנו מהקלידן הנודע שמואל סאן לומר כמה מילים על דוד, אמר לנו שמואל שאם יתחיל לשבח את דוד לא יסיים. אך לאחר מכן כתב מסכת תשבחות בתור ידיד ותיק כשהוא מדגיש: שזה רק טיפה מן הים!
בהיותו בחור ישיבה כבר היה לו רצון עז להכנס לעולם המוזיקה, אין קלידן או זמר שלא נכח בארוע שלו!! במהירות מסחררת. תוך שנה שקנה אורגן התחיל לנגן מוזיקה בסטייל שאנשים לא רגילים לנגן כל מי שהיה שומע היה מתפעל ואנשים שהיו מנגנים שנים התפלאו איך ילד מזנק במהירות כ"כ כדולה ונהיה לשם דבר תוך תקופה קצרה הופיע עם חבושה ונהרי מגדולי הפיטנים בארץ ובעולם. הופיע עם כוכבי הפופ הגדולים מידד טסה איציק אשל וכו״ עשה עיבודים שמכבדים כל אומן דגול ומושמעים בכל תחנת רדיו! כיום דוד ביטן נחשב לאחד הנגנים והמעבדים הכי טובים בארץ בדרגים הכי גבוהים, יש לציין שיש לו ביקוש גדול מכל האומנים בארץ ובחו"ל גם במגזר החסידי וגם במגזר המזרחי לסיום עליו נאמר טוב שם משמן טוב כי גם ידוע בצניעותו ובחור שאת כל הצלחתו תולה אך ורק בבורא עולם, הלוואי וירבו כמותו! אמר שמואל ל'דוס מיוזיק'.

 
נגן נוסף, הגיטריסט גבריאל יפרח אמר ל'דוס מיוזיק': דוד הוא מוזיקאי יחיד בדורו, גאון!
גם לקלידן אורן אחרק היה מה לומר על דוד: אני חושב שהוא אחד הקלידנים הבולטים והמוכשרים בציבור הדתי ובכלל (אם לא ה-קלידן)..
מעבר לכישרון ואישיות נפלאה הוא גם "מעצב דעת קהל" בעולם הקלידנים.
הווה אומר, הוא חלוץ בכל מה שקשור לכלים החדשים שיוצאים מבחינת יידע, ניסיון, בדיקות ראשוניות של הכלים, כולם שואלים ומתייעצים איתו לפני קנייה. "תשאל את ביתן" זה משפט שאני שומע הרבה.. בנוסף הוא מקושר עם כל התותחים בתעשיית המוזיקה, כל החנויות והמשווקים, שזה יתרון בפני עצמו. אחד הדברים שהכי מאפיינים אותו לדעתי זה שהוא לוקח כלי וחופר אותו לקרביים. פשוט מוציא ממנו 110% ממה שחשבת שהכלי מסוגל.. בקיצור..  אלוף!
הגיטריסט אוהד שגב אמר ל'דוס מיוזיק': דוד נגן מקצועי, מנגן את כל הסגנונות בצורה מעולה! בהצלחה!

גם לבסיסט המעבד המוכשר יוסי גרינבוים היה מה לומר על דוד ולא רק מה לומר אלה הרבה מה לומר: האמת היא שאני את דוד ה"איש" הכרתי הרבה אחרי שהכרתי את דוד ה"מוסיקאי/קלידן" מאחר ויצא לי לא פעם לעבוד על קטעים מוסיקלים שדוד כתב או ניגן ותמיד מצד אחד התפאלתי אבל יותר מזה אחרי פעמיים שלש שיצא לי לשמוע עבודות של דוד לא יכולתי שלא לשים לב לדבר הלא פחות חשוב וזהו טביעת האצבע הבלתי מעורערת של דוד שאותה הוא חותם בטוב טעם ובמקצועיות רבה לתוך היצירות עליהם הוא עובד, דבר שברבות הזמן הפך להיות אבן דרך ומודל לחיקוי בקרב שאר העוסקים במלאכה ועל זה כבר מגיע לו יישר כח גדול. מיותר לציין שמאוחר יותר כשיצא לנו גם להפגש ואף לעבוד פעם בשיתוף פעולה יחד, הכרתי גם אישיות גדולה ומדהימה, ואף נוסף אצלי ערך מוסף על הידע והמקצועיות הלא מבוטלים שמכיל האיש הכ"כ מדהים ומכשר הזה , ובכן דוד יקירי עלה והצלח תמשיך לעלות מעלה מעלה במעלות הנגינה ולשמח בטוב טעם את עם ישראל כמו שרק אתה יודע...

המוזיקאי אריאל כהן המנגן על כלים רבים במוזיקה המזרחית ועובד עם שורה ארוכה של פייטנים אמר ל'דוס מיוזיק': אני ודוד למדנו יחד בישיבה קטנה ושם הכרנו. היינו מנגנים יחד הרבה והכישרון העצום שלו היה נראה לעין בצורה ברורה עוד כבחור צעיר . איש בעל חוש קצב מחונן מאוד, כשרוני מאוד ברמת הניהול של תזמורת. אדם שיכול לעשות במוסיקה 10 דברים יחד ועדיין לשמןר על ריכוז. ואם בצד האישי חוש הומור מדהים חקיין מצויין ובחור על לב טהור ורצון לעזור כמו שאין להרבה אחרים. בקיצור עשר של בנאדם ומוסיקאי!
נתי יצחקוב נגן הכינור אשר הופיע עם זמרים ופייטנים רבים אמר ל'דוס מיוזיק': דוד קודם כל אחלה בן אדם וזה חשוב לפני הכל, ונגן בחסד עליון עם פיל מיוחד שכל פעם מפתיע מחדש לפחות אותי אישית בכל פעם שאנחנו עובדים יחד.

גם למשורר רמי לב אשר אחראי על המילים של עשרות שירים במוזיקה המזרחית היה מה לומר על דוד:
שמעתי עליו רק טוב...מעבד מוכשר מאוד ונגן בחסד..לצעירי עוד לא הכרנו באופן אישי.

גם לשדרני הרדיו יש הערכה רבה לדוד,  כשבקשנו מעמירם בן לולו, שדרן רדיו 'קול ברמה' לומר כמה מילים על דוד, קיבלנו תשבחות רבות: אני מקבל ביום כמה וכמה שירים חדשים לרדיו אבל אינו דומה שיר שעל העיבוד אחראי דוד ביתן לאחרים (בלי לזלזל חלילה באף אחד יש הרבה מצויינים אבל דוד זה משהו מיוחד)
אומנות זו מילה שדוד עבר כבר בילדותו ואת התוצאות אפשר לשמוע בכל שיר שעובר תחת אצבעותיו.  


כשאיציק אשל/אבישי אשל/שמעון טובול מגיעים אלי לתוכניות במוצ״ש אני נוהג לקרוא לדוד התזמורת אף כשהוא לבד. חכו לפעם הבאה ותשפטו בעצמכם. אז לסיכום דוד הוא מתנה נפלאה למוזיקה המזרחית, בשמי ובשם חובבי המוזיקה המזרחית. דוד תודה!
גם השדרן יוסי אייזנטל מרדיו ''קול חי' מביע הערכה רבה לדוד: בחור צנוע ומקסים. ידי זהב. תזמורת של איש אחד. כשהוא נמצא, לא צריך תזמורת.שולט בהמון חומרים. מתוק.

כמו קודמיו, גם לקובי סלע שדרן רדיו 'קול ברמה' ויחצ"ן לשורה ארוכה של אומנים יש שבחים על דוד: אישיות חיובית, מקורי וחביב אמר קובי ל'דוס מיוזיק'.
גם ברק כהן שדרן רדיו 'קול ברמה' וזמר אמר ל'דוס מיוזיק' שבחים על דוד: ב-10 השנים האחרונות המוסיקה במגזר החרדי התקדמה באופן משמעותי, דוד ביתן הוא ללא ספק אחד האחראים לכך. עיבוד טוב הוא ללא ספק חלק בלתי ניפרד משיר טוב וזמר טוב. אמר ברק ל'דוס מיוזיק'.
ואם אתם חושבים שהשבחים פוסקים, אז טעיתם! מפיק ברדיו 'גלי ישראל' גבי כץ אמר ל'דוס מיוזיק': מעבד מצויין ומוכשר מאד, מאחל לו בהצלחה רבה בעז"ה!

עוד מפיק נוסף אבירם ג'רפי שמלבד זה שהינו מפיק ברדיו 'קול ברמה' הינו גם מפיקו של הזמר 'אלעד שער' אמר ל'דוס מיוזיק': אני חושב שאנו צריכים להיות גאים שיש לנו מוזיקאים מוכשרים ומחוננים כמו דוד ביתן, שמלבד זה שהוא נגן קלידים מוכשר הוא גם מעבד מהטובים שישנם לנו. ומה עוד צריך לומר?! תאמר דוד ביתן - כולם יבינו שמדובר באיכות, ואומנות.
מפיק נוסף ברדיו 'גלי ישראל' יוסי בן עטר אמר ל'דוס מיוזיק': ידיו ידי זהב, כל פעם שהוא מגיע לרדיו הקהל על הרגלים!
אוריאל אחד ממפיקי התכנית ברדיו 'קול ברמה' אמר ל'דוס מיוזיק': דוד ביתן הוא הקלידן הטוב ביותר בין במוזיקה של המגזר הדתי ובין בשאר המגזרים, דוד הוא אדם בעל אצבעות הזהב לדעתי .. ומי שרוצה שהאירוע שלו יהיה מושלם פשוט להזמין רק את דוד!  חוץ מזה שדוד זה כמו אח ולא רק איתי הוא בנאדם שמתחבר לכל אחד, פתוח לדבר עם כל אחד, וגם מקשיב או מייעץ למי שצריך עזרה.
דוד קליגר, מפיק ברדיו 'קול חי' אמר ל'דוס מיוזיק': הצלילים והיכולות שהוא מוציא מהכלי זה משהו לא מהעולם הזה, ומעבר לזה אדם עם לב טוב וחבר אהוד ואהוב‬.
כמו בצד של האומנים השדרנים והנגנים גם בצד של מפיקי אומנים ואירועים יש הערצה לדוד.
ישי לוי, מפיק אירועים ידוע אמר ל'דוס מיוזיק': השם דוד ביתן זה שם שאומר אליפות! לא אחד מן המניין! לדוד יש ידי זהב, מאחל לו בהצלחה.
מפיק אירועים נוסף אביעד טרבאלסי: אמר ל'דוס מיזויק': בן אדם נשמה, אני זוכר בפעם האחת והיחידה שזכיתי להפיק אירוע בו הוא ניגן האירוע נהייה: אחד יחיד ומיוחד!
גם שמעון כהן מנהל מכון נגינה וחזנות ספרדית 'תהילה למזרח' שיבח את דוד: הטוב לב של האדם הניפלא הזה יוצא מגדר הרגיל! כמה וכמה פעמים שבקשתי את עזרתו לטובת המכון שלי לנגינה וחזנות ספרדית "תהילה למזרח" כיוון שהוא יודע שהמטרה היא למען שמירת ילדי הקודש ועידודם לתורה ויראת שמיים תמיד נענה בחיובי וללא בקשת תמורה. אדם כשרוני מאוד בעל לב רחב, ביישן, עניו, צנוע. מקצועי ומדויק, אני חושב שהציבור שלנו זכה באדם ענק כזה תמשיך בדרכך והא-ל ישמור אותך.
מפיק נוסף אשר הינו מנהל ועוזר אישי של איציק ואבישי אשל באשל הפקות יאיר סיאני אמר ל'דוס מיוזיק': דוד ביתן הוא בן אדם יקר קלידן מוכשר ברמות אני חושב שמעבר לעבודה שלו המקצועית והמדויקת הוא בן אדם, אנשים לא מכירים אותו אבל דוד זה נשמה גבוהה יש לו לב רחב פשוט אדם מדהים ושוב אני שמח לעבוד בסביבה שלי עם אנשים כמו דוד.. תודה על הכל.

כמו קודמיהם, גם לחזנים והפייטנים יש מה לומר על דוד,
כשביקשנו מיחיאל נהרי לומר כמה מילים על דוד,  אמר יחיאל ל'דוס מיוזיק': בחור יקר, עדין נפש ואציל, אומן נשמה ענק , ונגן בחסד עליון, ומי יתן וירבו כמותו. מאחל לו המשך הצלחה ובריאות.
גם לכנר ולחזן זיו יחזקאל היה מה לומר על דוד: כשדוד ביתן מנגן, אתה מבין כיצד ניתן "לראות קולות".. לראשונה עבדתי עם דוד לפני כתשע שנים, שחשבתי שאני הולך לעבוד עם "קלידן".. ובעצם גיליתי אמן קלידים, אמן בכלל, וירטואוז, ומוסיקאי ענק. ממש "נכס" לעולם המוזיקה! בזמנו, ברכתי אותו שמרוב שתהיה לו עבודה לא יהיו לו תאריכים פנויים בשבילי, אני שמח שברכתי אכן התקיימה!

COMMENTS