$type=slider$snippet=hide$cate=0

ספיר קבוצה מוזיקלית חדשה עם אלבום בכורה 'הדים'

ספיר – קבוצה מוזיקלית חדשה, הלוקחת את מוזיקת יהדות העולם לשלב הבא. מערכת 'דוס מיוזיק'. דני ברגסון ומיטשל גודמן, ...ספיר – קבוצה מוזיקלית חדשה, הלוקחת את מוזיקת יהדות העולם לשלב הבא.

מערכת 'דוס מיוזיק'.


דני ברגסון ומיטשל גודמן, יוצרי ההרכב, בוחנים מחדש לחנים יהודיים ומתיכים יחד ז'אנרים מוזיקליים רבים הכוללים רוק, פופ, ג'אז ואקוסטי. המוזיקה שנוצרת מעוררת השראה ונגישה לאנשים מרקעים שונים."תמיד הייתה לנו תשוקה למוזיקה. אנחנו פשוט רוצים לגעת בכמה שיותר אנשים".

הצמד התחיל להופיע במקומות קטנים, כשדני שר ומנגן על גיטרה אקוסטית ומיטשל מנגן על גיטרות חשמליות ואקוסטיות. משם הכל התגלגל במהירות. הקהל הוכפל בכל מקום בו הופיעו, והם התחילו להופיע במקומות יותר ויותר גדולים. אחרי קונצרט בתיאטרון של 'סייל ווטרסייד' במנצ'סטר בו נמכרו כל הכרטיסים, התחילו לגלגל רעיון של אלבום וכך נולד 'ספיר'. האלבום נוצר יחד עם הטובים בתעשיית המוזיקה (בייחוד 'בלופרינט סטודיוס') וכך נוצר אלבום בכורה המבטיח להעניק חווית סאונד עוצמתית!

למרות ששניהם רבנים מוסמכים, הרקע המוזיקלי שלהם שונה מאד. דני הוא חזן מנוסה המופיע בבתי כנסת ובאירועים דתיים. הוא למד אופרה באופן נרחב במשך חמש-עשרה שנה (יחד עם מורים ממכללת הצפון המלכותית למוזיקה ומהאקדמיה הסקוטית המלכותית למוזיקה ודרמה).

מיטשל לעומתו בא מרקע של הופעות גיטרה רבות, לימוד ועבודות סשן. הוא מתמחה ברוק מלודי אך מרגיש בנוח בכמעט כל סגנון גיטרה קיים. הוא למד במכון לגיטרה ב'לונדון טכנולוג'י', שם התפרסם תוך זמן קצר בזכות יכולותיו הוירטואוזיות, וכך לא חסרו לו תלמידים למוזיקה בלונדון ובחו"ל.

שניהם יחד יוצרים מוזיקה רעננה בעלת ניחוח של זכרונות רחוקים. אלבום הבכורה שלהם, 'הדים', משקף באופן מבריק את הרקע המוזיקלי העשיר ואת השפעות שני האמנים ומגלה לנו קול חדש ומרגש המפיץ אור חדש על כל הז'אנר!הרב דני ברגסון הוכשר במכללת הצפון המלכותית למוזיקה ובאקדמיה הסקוטית המלכותית למוזיקה ודרמה, וממשיך ללמוד אופרה וחזנות.
נגן גיטרה בעל 15 שנות ניסיון, הופיע כזמר וגיטריסט באתרים רבים לרוחב בריטניה. דני גם הופיע בלהקה הבין-דתית הראשונה, 'אול פיית'ס' (כל האמונות), שהפיקה את הסינגל 'יש לי חלום', שהושמע ברדיו בי.בי.סי. 2.

הרב מיטשל גודמן מנגן, מלחין, מקליט ומלמד גיטרה מעל 20 שנה. הוא למד במכון לגיטרה ב'לונדון טכנולוג'י' תחת המורים שון בקסטר ודייב קילמינסטר, והפך בעצמו לחונך ונגן סשן מבוקש, בברטניה וכן בישראל. בנוסף הוא מדגים עבור חברת הגיטרות ג'יי.ג'יי. הוק, כתב שלושה ספרי לימוד לתלמידי מוזיקה, והוא מלמד וכן מופיע באירועים מוזיקליים בכל רחבי בריטניה.
על הגיטרה הוא הפיק והקליט עבור להקות רבות, בקשת מוזיקלית נרחבת מאד הכוללת ג'אז, מטאל, פופ, נשמה, אלטרנטיבי ופיוז'ן. בנוסף, הוא היה הגיטריסט בפרויקטים של 'קול התופים' של זאב מקלין.

בנג'מין ווילטשיר הוא מוזיקאי בריטי, זמר, מלחין ומהנדס הקלטה. בן למד מוזיקה פופולרית והקלטה באוניברסיטת סלפורד, שם למד מהבסיסט אולי קולינס. בן תרם לעשרות תקליטים כנגן סשן, ומופיע בהופעות חיות כגיבוי להמפרי ליטלטון, טוני בנט, להקת 'אמברייס' ואחרים.
בן ניגן באס, וכן הפיק והלחין יחד עם מספר אמנים, כולל גבריאל מיניקין, והלהקות 'ניק הולמס', 'קיד אלקטריק', 'קליפורניה באמס' ו'מילו צ'ו'. בנוסף הוא מרבה להופיע ולביים הפקות מוזיקליות לתיאטרון. כיום בן מנגן עם דומיניק הלפרין ומשמש בסיסט הבית של מועדון הקינמון.

בן הירש הוא מתופף ונגן כלי הקשה בריטי, בעל ניסיון של מעל 14 שנה. אחרי שלמד מהמורה דוגי בלאק (שמופיע ב'הדים'), המשיך להופיע כאמן סשן במספר הקלטות אולפן ולהופיע במופעים רבים.
בן פיתח סגנון נגינה השואב מטווח נרחב של השפעות מוזיקליות בשילוב עם טכניקה מבוססת מאד. הסגנון שלו מקיף ז'אנרים רבים דוגמת רוק, פופ, ג'אז, תזמורת, לטיני ומוזיקה פופולרית. הוא הצטרף ללהקות רבות, ביניהם 'ג'יני ברדיאטור', 'קיד אלקטריק', 'ליג ליג'', ו'קליפורניה באמס', והוא תמיד פתוח לשמוע רעיונות מוזיקליים חדשים. פעמים רבות בן והבסיסט בן ווילטשיר חוברים יחד ויוצרים אגף קצב בעל עוצמה משמעותית.


אלבום הבכורה של ספיר, 'הדים'
השיר 'עוד יבוא' מהאלבום 'הדים' הוא גרסת כיסוי שנכתב על ידי מוש בן ארי ולהקת 'שבע'. השיר היה להיט במצעד הפזמונים הישראלי לפני מספר שנים, ומאז הפך לסמל לקריאה לשלום ולסיום הסכסוך הערבי-ישראלי.

השיר 'אליך' מהאלבום 'הדים' הוא גרסת כיסוי שנכתב על ידי ר' שלמה קרליבך, עם עיבוד מוזיקלי של 'ספיר'.
תפילה קורעת לבבות לבורא עולם לרחמים וסיוע משמיים.

COMMENTS