[מה חדש]$type=three$count=9$h=250$space=0$icon=1$m=0$sn=0$rm=0$show=home

$show=home

[הופעות]$type=carousel$count=9$cols=3$cate=0$show=home

[המלצות מוזיקה]$type=sticky$rm=0$va=0$count=4$va=0$show=home

[צרכנות]$type=three$count=6$h=250$space=0$icon=1$m=0$sn=0$rm=0$show=home

[חפשו מלונות וקבלו הנחות ודילים עד 50%]$show=home

[קליפים]$type=carousel$count=9$cols=3$cate=0$show=home

[תמונות]$type=grid$rm=0$sn=0$count=6$va=0$show=home

[נשים]$type=carousel$count=9$cols=3$cate=0$show=home

שוואקי בהיכל נוקיה גלריית תמונות מלאה ממופע

גלריית תמונות מלאה ממופע שוואקי בהיכל נוקיהגלריית תמונות מלאה ממופע שוואקי בהיכל נוקיה

מערכת 'דוס מיוזיק'.

לאחר שכבש בשנים האחרונות כל במת מוסיקה אפשרית בארץ ובעולם, כולל את האמפי הלאומי שבקיסריה, ושרק לאחרונה חזר מסיבוב הופעות בכל רחבי העולם עם המופע החדש שהחל מיד לאחר צאת האלבום האחרון: CRY NO MORE , נעל השבוע ענק הזמר יעקב שוואקי את סבב המופעים הנוכחי בהיכל נוקיה בתל אביב עם הפקת ענק שוודאי תיזכר לשנים ארוכות, ושבלי ספק קבעה שיאים חדשים בכל מה שקשור לז'אנר המוסיקה יהודית – חסידית.

רבות דובר על ההכנות הקדחתניות עליהם עבד צוות ההפקה לקראת המופע המיוחד שכותרתו 'שיר לחיילים', אשר בו ביקש שוואקי המתגורר בניו יורק, לבטא בדרכו הייחודית את הערכתו הרבה (כך לדבריו...) "לאנשים אשר מוסרים את נפשם יום יום- שעה שעה למען העם והארץ, הלא הם חיילי צה"ל" עד כה, נאלצנו לתאר רק במילים את תכניות ההפקה לערב המדובר, אך כאמור לאחר סיומה המוצלח של הפקת הענק בטוחנו כי כל מי שהצליח להשתתף בחוויה- זכה לטול חלק בערב היסטורי שכולו הנאה צרופה.

זה החל בבמת הענק המושקעת אליה נחשף הקהל עם כניסתו להיכל ומשם למערכת מסכי הוידאו ומערכות התאורה וההגברה החדישות שהובאו ארצה במיוחד למופע זה. כל זאת ועוד עם שילוב של תזמורת ענק שגולת הכותרת שבה הייתה ללא ספק הרכב סימפוני נרחב של מאות כלי מיתר שכולם חברו יחד תחת שרביטו של המנהל האומנותי והמוסיקאלי של הערב- יוחי בריסקמן להרכב ייחודי שכמותו לא נראה בארץ עד יום.

כבר עם פתיחת הערב אליו היו שותפים גורמים רבים ובראשם משפחות התורמים מרחבי העולם שדאגו להשתתפותם של חיילים רבים מכל חילות צה"ל דרך צוות ההפקה המקומי מבית שרון דניאל הפקות, שכלל את הבמאי זיו דאלי שיחד עם ארגון "מעגלים" ועיתון מקור ראשון היו שותפים פעילים להצלחתו, זכה הקהל למחרוזת פתיחה מלהיטיו של שוואקי יחד עם ביצועים ראשוניים ללחנים חדשים שוודאי יצטרפו לרשימה ארוכה ומוצלחת מביצועיו של ענק הזמר.

במהלך הערב שותף היה הקהל בנוסף לביצועיו הסוחפים של שוואקי ללהיטיו הגדולים גם לדואטים ייחודיים שהחלו עם החזן הצבאי הראשי סא"ל שי אברמסון וחברי להקת הרבנות הצבאית, בהמשך ביצוע משותף ללהיט "ישימך אלוקים" יחד עם נער הפלא מישל כהן, חברי להקת "מטאליש" שהקפיצו את ההיכל עם להיט הענק "לא יעבוד" שברקע על מסכי הענק , משולבים קטעי הווידאו קליפ שיצא לאחרונה.

ללא ספק שיאו של הערב כצפוי, היה עם עלייתו לבמה של אמן הנשמה הים- תיכוני שלומי שבת שהחל עם ביצועו המרטיט של שבת ל- "אין עוד מלבדו" שבו נדהם לשמוע הזמר את הקהל מצטרף בשירה אדירה יחד איתו והמשיך לביצוע משותף של השניים ללהיט "והיא שעמדה" שלדברי שבת, בגללו כבר לא ישן יומיים מאז החלו החזרות המשותפות לקראת המופע... עם סיומו של הקטע המשותף בו הפליאו השניים באלתורים מדהימים שבשילוב מקהלת הענק שליוותה אותם היוו רגעים בלתי נשכחים של מוסיקה במיטבה.. לא נתן הקהל לשני הענקים לרדת מהבמה עד שלא ביצעו שוב ושוב את יצירת המופת ללחנו המיוחד של יונתן רזאל.

במהלך המופע שולב קטע וידאו מרגש עם הקצין במיל' אהרון קרוב שהוסרט במיוחד לקראת הערב. קרוב, שלסיפורו האישי נחשפנו כולנו בדאגה, עם פציעתו הקשה במהלך מבצע 'עופרת יצוקה' כל זאת ימים אחדים לאחר נישואיו...שותף היה גם שוואקי שכבר במופע לפני 3 שנים ברעננה אליו הוזמנו בני הזוג קרוב שהיו במהלך הליך שיקום ומאז נשמר הקשר בין השניים.

שוואקי, שהיה לזמר הראשון בז'אנר החסידי שכבש ומילא את קיסריה פעמיים במופע כפול היה גם הראשון שניגש למשימה הלא פשוטה של מופע ענק וססגוני בהיכל NOKIA , שאליו נחטפו במהירות כל הכרטיסים וצוות הפקה נאלץ לעצור את המכירה כבר בשבוע שלפני המופע. מקורות מהצוות ידעו לספר לנו שאילולא לא היה מתקיים בהיכל משחק כדורסל כבר ביום שלמחרת המופע, ללא ספק היו פותחים מופע נוסף שגם אליו כבר הייתה רשימה ארוכה של קהל שלא הספיק לרכוש כרטיסים למופע הראשון.

כמסורת מופעי הענק של צוות ההפקה, גם ערב זה הוסרט וצולם בעזרת עשרות מצלמות שנפרסו בהיכל הספורט, כל זאת לקראת הפקתו של DVD שכבר מיד לאחר המופע החלו באולפני העריכה על תחילת העבודה עליו.

לנו לא נותר אלא לחכות לראות את הסרט העתיד לצאת ולהמתין למופע הבא.....

שוואקי בפייסבוק: www.facebook.com/SHWEKEY


קרדיטים:
מנצח ומנהל מוסיקאלי: יוחי בריסקמן
ניהול והפקה: שרון דניאל
בימוי והפקה טכנית: זיו דאלי
מעצב תאורה: רונן נג'אר
תאורה והגברה: קילים
בינוי וקונסטרוקציה: עיצוב במה
בימוי מולטימדיה: מדיה פרו
וידיאו ארט: דוריאן נתן
צילום טלוויזיה: עוזי ג'ורג' ואיתן אשכנזי
פרסום ויח"צ: יואל ברקוביץ

תגובות