דף הבית קליפים צור קשר מפת האתר נגן השירים

Slider

כנגד ארבעה אלבומים דיברה התורה | זוהר מלאכי

0


כנגד ארבעה אלבומים דיברה התורה | זוהר מלאכי

 

בבוקר יום שבת וחג שמחת תורה, כ"ב בתשרי תשפ"ד, החלה מתקפת פתע על ישראל. שירים שיצאו בעקבות מתקפת האסון השפיעו ומשפיעים על העורף בישראל, ובפרט על המוזיקה הישראלית ניתן לשמוע יותר שירי חיזוק ואמונה. אז לרגל חג המצות קבלו ארבעה דיסקים מומלצים ששווה להסכית. בתפילה להשבת כל החטופים והנעדרים לביתם במהרה ובשלום.

 


 


אביתר בנאי - "עוגן במים"

"עוגן במים" של אביתר בנאי הינו אלבום השמיני המאגד בתוכו שלוש עשרה רצועות השמעה: תשעה קאברים לשירים ישראלים שאביתר בנאי גדל עליהם ("אל תפחד", "דמיון חופשי" בביצוע מושלם שמתעלה על המקור, "מה אעשה", "שיר ללא שם", "יש לך", "שיר", "מחפש את הכיוון", "הדייגים" ו"שיר אהבה טרי") וארבעה קטעי מעבר ("אחרי החגים", "פנים מחוקות", "סינוס" ו"בוגונווילה") במטרה להנציח את השירים כמו אז גם היום. ולהזכיר לנו איך אפשר לצמוח מתוך האסון. כמו השירים כך עטיפת האלבום שאיירה אורין קדרון אשר מנציח את יופיו של חבל הארץ עוטף עזה/ישראל כפי שהיה לפני האסון.
  

יובל דיין - "ניגונים"

"ניגונים" של יובל דיין הינו אלבום אולפן שלישי ("לאסוף", "ליבי ער" ומיני אלבום "תשאל את המים") המאגד בתוכו שבעה רצועות השמעה: "ואפילו בהסתרה" באינטרפרטציה מרגשת ומחזקת לעיבוד דבריו של רבי נחמן מברסלב מליקוטי מוהר"ן נ"ו, ג' על הפסוק בספר דברים, פרק ל"א, פס' יח': "ואנוכי הסתר אסתיר פני ביום ההוא", "תפילה לעני", "זכני", "אסדר לסעודתא", "השבעתי אתכם", "י-ה אכסוף" ו"יגדל אלוקים חי" בעיבוד והפקה מוזיקלית של פטריק סבג המוכשר. אלבום זה מחזיר אותנו לנקודה הכי יציבה שקיימת שהיא עצם היותנו יהודים. אז אם חיילים הם בחזית המלחמה יובל דיין היא בעורף מחזקת באמונה.

 
 

חנן בן ארי - "יש כאן יותר מזה"

"יש כאן יותר מזה" של חנן בן ארי הינו אלבום אולפן שלישי המאגד בתוכו עשרה שירים שכתב והלחין חנן בן ארי (פרט לשירים: "אמסטרדם" אותו כתב ביחד עם נריה בן ארי, "ישנה" הלקוח משיר השירים ו"למעלה" אותו כתב ביחד עם נריה בן ארי, ליאור אנגלמן וטדי נגוסה) בעיבוד והפקה מוזיקלית של תומר בירן. וכמובן "עטלף עיוור" שזכה לגרסת כיסוי לשיר שביצע שאול גרינגליק בתוכנית "הכוכב הבא לאירוויזיון 2024" ששודרה במהלך המלחמה. וזכה לתפוצה רבה בעקבות מותו בלחימה בצפון רצועת עזה. שלושה שבועות לאחר שעבר את שלב האודישנים ופרש מהתחרות כדי להשתתף בלחימה.
 

גלעד שגב -"פרויקט גיבורים"

פרויקט "גיבורים" של גלעד שגב הינו יוזמה ללא מטרות רווח המוקדשת לעיצוב מחדש של תפיסת העם היהודי באמצעות מסע בין סיפורי גבורה של העם היהודי באמצעות מוסיקה ומדיה ויזואלית בין השירים ניתן להסכית לשיר "בידיים חשופות" אשר שופכות אור על מעשיו של יונתן אלעזרי ז"ל אשר החליט לא להישאר במרחב המוגן ויצא להילחם בתושייה רבה ולהילחם בעוז עם המחבלים להכות אותם עם אבנים ואף לפנות פצועים עד לנפילתו. זהו סיפור אחד מתוך שלל סיפורי גבורה, קירוב לבבות לא רק בין חיים לחיים אלא גם לעולם הנשמות. אני אהבתי. ומה איתכם?

 

0

אין תגובות

הוסף רשומת תגובה

none
made with by DOS MUSIC